Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Instrukcja obsługi GoMana.
05-03-2014, 03:46 AM
Instrukcja obsługi GoMana.
Wiem, że niektórzy potrafią się posługiwać GoManem i robią już zaawansowane tekstury do Gothic'a, jednak niektórzy mają z tym pewne problemy i nie wielkie doświadczenie. Zdecydowałem więc dać tu mały poradnik, krok, po kroku (nawet dla dość nie kumatych).

Zaczynamy:

Podam Ci teraz teksturę do podmienienia którą będziesz się posługiwał w tej lekcji. Jeżeli coś Ci się nie uda dam Ci oryginalną teksturę, więc bez obaw Tongue W tym przypadku to tekstura zbroi Cor Angara - Świątynnego Strażnika.

[Obrazek: HUMTPLSAR_enrwrex.png]
Jak widzimy zmieniła się kolorystyka zbroi, jak ją teraz podmienić w grze... (*To nie jest moje największe dzieło, teksturę zrobiłem na szybko, specjalnie do tego poradnika Tongue )

1. A więc wchodzisz w GoMan.
2. Po lewej masz takie trzy tabelki ułożone w słupku. W drugiej masz zakładki - jedna z ikonką folderu, druga z ikonką Gothic'a. Wchodzisz do zakładki z ikonką folderu.
Teraz należy wyszukać prawidłowy plik z teksturami Gothic'a. Wchodzisz (w 4 GoManie, oczywiście) do folderu w którym zainstalowałeś Gothic II Złota Edycja.
5. Wchodzisz w folder Data i do pliku Textures.vdf (klikasz dwukrotnie).
6. Po chwili w pierwszej tabelce pojawiają się nazwy tekstur, a w drugiej foldery z teksturami który zawiera plik Textures.vdf.
7. Szukasz w pierwszej zakładce tekstury o nazwie "HUM_TPLS_ARMOR_V0-C.TEX" (tekstury są posortowane według alfabetu).
8. Gdy klikniesz na tą teksturę pojawia Ci się model tekstury zbroi Cor Angara. Następnie w lewym górnym rogu, na samej górze GoMana masz trzy napisy - "Datei", "Bearbeiten", "Ansicht".
9. Klikasz w "Datei" a potem w "Export". Zapisujesz teksturę na pulpicie (żeby później można było ją przywrócić do gry jeżeliby znudziła by Ci się moja tekstura).
10. Gdy już zapisałeś znowu wchodzisz w Datei a potem w napis "Offen". Szukaj teraz tekstury którą Ci podałem. Gdy ją znajdziesz klikasz "Otwórz".
Po chwili moja tekstura pojawia się na środku ekranu w GoManie.
11. Klikasz prawym przyciskiem myszy na teksturę Cor Angara w pierwszej zakładce i klikasz trzecią opcję, czyli "Ersetzen (durch Bildbuffen)".
Po chwili powinien ukazać się komunikat, klikasz "OK".

Gratulacje! Właśnie podmieniłeś teksturę. Wychodzisz z GoMana (Tak, to konieczne, bo inaczej, bez wyłączenia, w grze nie będziesz widział tekstur tylko biel lub ciemność) i wchodzisz do gry.

[Obrazek: The_Summer_Sword.png]
|Nick:Geralt de Armen|GG: 45032296|Klasa: Łowca|
Odpowiedz
05-03-2014, 06:10 AM
RE: Instrukcja obsługi GoMana.
Ja kiedyś bawiłem się GoManem jak chciałem zbroje z G1 do G2 przenieść bo wiem że to możliwe , ale gdy parokrotnie mi się to nie udało wyjebałem go z kompa po prostu ^^.
Odpowiedz
05-03-2014, 06:42 AM
Tysz kur!!! To jest teksturka kora dla mnei zrobiles D;
Odpowiedz
05-03-2014, 06:57 AM
Ciekawy poradnik. Smile
Odpowiedz
05-03-2014, 04:56 PM
Może zróbcie kurwa po prostu poradnik jak coś wyszukać w google ?
Odpowiedz
05-03-2014, 07:36 PM
Jester, czytaj początek ._.
Verumunt, to nie jest ta xD Robiłem ją na szybko, a tą którą zrobiłem dla Ciebie podesłałem Ci na GG.

[Obrazek: The_Summer_Sword.png]
|Nick:Geralt de Armen|GG: 45032296|Klasa: Łowca|
Odpowiedz
05-03-2014, 09:59 PM
Jester idioto, ogarnij przekleństwa i siebie. Może nie wszyscy są tacy ,,pro" jak ty,(Ty jesteś pro? ;-Wink i niektórzy potrzebują poradników? A akurat Armen co jak co był jednym z najlepszych teksturowników na Witcherze RP i Kaedwen RP, zaraz po odejściu Razora oczywiście któremu się już nie chciało robic tekstur bo go Dragon wywalił, a Armen zna się na rzeczy. On ci może zrobic nową całkowicie zbroje na szablonie np. Paladyna. Zrobił tak zbroje np. Templariuszy z DAO. Więc ogarnij swoją zazdrośc.
Odpowiedz
05-03-2014, 10:37 PM
Sap sap sap ?
Nie zazdroszczę mu tego,że potrafi robić porządne txt.
Ogarnąć to ty się musisz zaraz cię Niemcy napadną ! Uważaj !
Widać,że ci się nudzi bo reklamujesz serwer i obrażasz mnie.
Odpowiedz
05-04-2014, 09:03 PM
Reklamuje serwer Witcher RP za czasów 2012 roku którym władał Dragon, Sauron i Blacha i który już dawno upadł i nie ma go na scenie od dawna? Lulz.
Odpowiedz
05-05-2014, 01:52 AM
Witcher przetłumacz na Polski,po czym wejdź w servel list...
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Skocz do: