Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akademia RP.
04-17-2014, 10:18 PM
Akademia RP.
~~ Pojęcia RP ~~

Role Play ~~ RP

Role Play, jest to odgrywanie prawdziwego życia, wczuwamy się jak w realu, pamiętaj czasy w GMP są w średniowieczach.

Role Play ~~ Przykład

Dreak : Witaj, nieznajomy.
Eneth : Witaj, czego Ci trzeba?
Dreak : Ekhm... Niczego, chce się tylko dowiedzieć trochę o tym miejscu, jestem tu nowy.
Eneth : Właśnie widzę że jesteś nowy, no więc jest to Khorinis, ogólnie spokojne miejsce, lecz ostatnio najemnicy nie dają nam żyć...
Dreak : Mhm, rozumiem. Dziękuje Ci że mi opowiedziałeś trochę o tym miejscu, a teraz muszę iść, Bywaj.
Eneth : Bywaj i uważaj na Siebie.

In Character
~~ IC

Jest to rozmowa naszych postaci, my tam nie rozmawiamy, tam rozmawiają nasze postacie.

In Character ~~ Przykład

"Dreak : Witaj, nieznajomy.
Eneth : Witaj, czego Ci trzeba?
Dreak : Ekhm... Niczego, chce się tylko dowiedzieć trochę o tym miejscu, jestem tu nowy. "

W tym przykładzie moja postać pyta czy opowiedziała mu postać Enetha o tym miejscu, może i my wiemy co to za miejsce, lecz nasza postać nie.

Out of Character ~~ OOC

Chat OOC, jest to chat nasz, nie naszych postaci, naszego postacie tego nie widzą, inaczej OOC jest to chat, gdzie możemy pisać wszystko nie związane z grą.

Out of Character ~~ Przykład

Dreak : /b Siema Eneth, co tam?
Eneth : /b Siemanka, a spoko, a u Ciebie?
Dreak : /b Też spoko, ej wbij na gg sprawę mam, a na pw nie chce mi się pisać.
Eneth : /b Spoko.

Może i nie znam postaci Enetha w RP, lecz znam GO w OOC.

Meta Gaming ~~ MG

MG, jest to najczęściej wykorzystywanie informacji z chatu OOC do IC, lub w innym przypadku powitanie kogoś w IC poprzez jego nick, nie znając go w RP.

Meta Gaming ~~ Przykład

Dreak id 5
Eneth id 3

Eneth : /pm 5 Ech muszę CKnąć tego Raphaela... Ale gdzieś uciekł i nie wiem gdzie.
Dreak : /pm 3 A właśnie go widzę w klasztorze magów ognia.
Eneth : /pm 5 ;o Idę tam by go CKnąć.

Dowiedzieliśmy się w OOC poprzez PW, gdzie jest dana osoba w IC, jest to MG.

Inny przykład MG :

Dreak : Witaj Eneth.
Eneth : Skąd znasz moje imię, nie znajomy?

Ta osoba wcześniej nie zdradziła nam swojego, imienia w RP, więc nie możemy do niego podejść i powiedzieć po imieniu.

Power Gaming ~~ PG

PG, jest to zmuszanie kogoś do akcji, która jest dla nas idiotyczna, druga osoba robi z siebie "spider mana".

Power Gaming ~~ Przykład

Najczęściej:

Eneth : /do <a pancerz paladyna
Dreak /do Ma strój obywatela

Dreak : /ja wskakuje do wody po czym ucieka przed Enethem.
Eneth : /ja wskakuje również do wody i do dogania, po czym topi

Jest to nie możliwe! Gdyż gdyby Eneth, wszedł do wody w pancerzy paladyna, który waży 90 kilo, na pewno, by się utopił, gdyż ciężar był by za duży.

Inny przykład PG :

Dreak : /ja Wyjmuje miecz, po czym szybkim ruchem podcina nogi Enetha, ud?
Eneth : /do Nie ud, gdy Dreak, wyjął miecz, Eneth, szybkim ruchem się odsunął.
Raphael : /ja Zachodzi od tyłu Enetha, po czym uderza go z pałki w głowę.
Eneth : /do Nie ud, zrobił unik, w prawo.

W tym momencie, Eneth zrobił PG, gdyż Raphael, zaszedł go od tyłu, więc unik był nie możliwy.

Death Match ~~ DM

Jest bo bicie każdej postaci, wyjmując broń w OOC i bić każdego dookoła.

Death Match ~~ Przykład. [Raczej się nie dać przykładu, lecz każdy na pewno rozumie] UWAGA jeżeli ktoś cię zDMował i dobił to nie masz CK!

Character Kill ~~ CK

Jest to śmierć naszej postaci, poprzez walkę w RP, w której przegraliśmy i postać przeciwnika postanowiła naszą postać zabić. Musimy zrobić nową postać, wszystko zaczynamy od początku.
Gdy kogoś poznaliśmy na postaci która dostała CK nie znamy jej na nowej postaci!

Character Kill ~~ Przykład

Eneth : /ja Wyjmuje miecz, po czym zamachuje się i celuje mieczem w nogi Dreak'a.
Dreak : /do Ud, Dreak się przewala.
Eneth : /ja Gdy Dreak, upadł szybkim ruchem wbija mu miecz w prawą nogę, ud?
Dreak : /do Ud.
Eneth : /ja Dokończa to wszystko i wbija miecz w brzuch Dreak'a, ud?
Dreak : /do Udane.

Właśnie moja postać, Dreak, dostała CK, teraz muszę zrobić nową postać i mieć inny Nick.

Revange Kill ~~ RK

Jeżeli ktoś zabił naszą postać, to my robimy inną postać i zabijemy osobę która nas zabiła, JEST TO ZAKAZANE!!!

Revange Kill ~~ Przykład

" Eneth : /ja Dokończa to wszystko i wbija miecz w brzuch Dreak'a, ud?
Dreak : /do Udane. "

Teraz Dreak robi postać o nazwie "Freak" i poprzez RP atakuję z zaskoczenia Enetha. Eneth, przegrał pojedynek. Jeżeli miałeś taki przypadek to CK jest anulowane.

Memory Kill ~~ MK

MK, jest to pobicie czyjejś postaci tak że, straci pamięć, wszystko zaczynamy od nowa tak jakby, lecz nie zmieniamy nicku.

Memory Kill ~~ Przykład

Dreak : /do Dreak i Sirzech są na arenie, wyjście jest nie możliwe.

Sirzech : /ja Wyjmuje pałkę po czym wali w skroń Dreak, ud?
Dreak : /do Ud.
Sirzech /do Dreak ma MK?
Dreak : /do Tak.

Właśnie oberwaliśmy w skroń, Dreak nie zrobił uniku, mógł przez ten przypadek dostać MK, Dreak napisał że ud MK.

BunnyHopping ~~ BH

BH , oznacza bez sensowne skakanie, ma to na celu szybszego dojścia do określonego celu. Jest to zakazane !

BunnyHopping ~~ Przykład [Nie mogę lub nie potrafię tego wytłumaczyć, lecz chyba opis mówi sam za siebie.]

Celebrity Name ~~ CN

W grze używamy imienia sławnej osoby.

Celebrity Name ~~ Przykład

Na serwer przybył/a Selena Gomez.

Myślę że jeżeli jesteś nowy w świecie RP, że się czegoś nauczyłeś dzięki mnie.Pozdrawiam

Prawa autorskie należą do mnie, jeżeli wstawiłem poradnik na jakieś forum, prawa autorskie również stają się administracji.
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Skocz do: